Ünlü yatırımcı O’Leary: Kripto piyasasına bir gecede 1 trilyon dolar girer

Geçmişte kripto paralara karşı duran ancak daha sonra tam 180 derece fikir değiştiren Kanadalı ünlü işadamı Kevin O’Leary, kripto para piyasaları için iyimser olduğunu ve regülasyonların gelmesiyle çok ciddi bir kurumsal paranın da sektöre gireceğini söyledi.

Kevin O'Leary reveals 1 important lesson that every young trader needs to  learn - News Zent

Henüz 2019 yılında katıldığı bir programda Bitcoin için “çöp” ve “Kumar oynamakla aynı” yorumlarını yapan ancak daha sonra ciddi bir fikir değişikliğine giden Kanadalı işadamı Kevin O’Leary, son olarak ABD’li senatör Cynthia Lummis’in kripto para yasa tasarısı lehinde de lobicilik yapmıştı.

“Fikirimin değiştiği an lisans alınması olayıydı”

Bilindik kripto para podcast’lerinden biri olan Bankless Podcast’e konuk olan O’Leary, regğlasyonların kendisi için önemini şu şekilde açıkladı:

“Fikrimin değiştiği an, Kanada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir aracı şirkete kripto para borsası lisansı vermesiydi. İşte o zaman sahtecilik yok olmuştu. Regüle bir platformda bu tür işlemler yapılabilecekti. Regüle edilir edilmez de yatırım yapmaya başladım. Büyük kalabalıkların bu yöne doğru geldiğini zaten görüyordum. Kanada’daki regülasyonlar diğer ülkeleri de olumlu anlamda etkileyebilir. Kanada örnek olabilir”

“Fonlar regülasyon dolayısıyla alamıyor”

Sürekli emeklilik fonları olan ya da diğer tür uzun vadeli varlık fonları çıkaran şirketlere neden Bitcoin’e yatırım yapmadıklarını sorduğunu belirten ünlü işadamı şunları söyledi:

“Dünyanın en büyük sermayeleri bu fonlarda… Emeklilik ya da diğer varlık fonları… Ben bu tür fonları olan şirketlere hep, neden Bitcoin’e yatırım fırsatı sunmadıklarını soruyorum ve hep ‘SEC henüz regüle etmedi, uyum kurallarına hala uygun değil’ cevabını alıyorum”

“Bir gecede 1 trilyon dolar girer”

Bu tür fonlarda çok büyük miktarlarda paranın saklandığını belirten O’Leary, Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların regüle edilmesi durumunda bu fonlardan da Bitcoin’e çok ciddi girişlerin olacağı yorumunu yaptı:

“Burada çok büyük miktarda para var. Eğer bu fonların Bitcoin alımına izin verilirse, kripto para endüstrisi içindeki herkes için iyi olur. Bir gecede bir trilyon dolar girer. Volatilite çok büyük seviyede düşecektir. Bu durum herkes için iyi olur ancak politikacılar olmadan, regülasyonlar gelmeden bu olmaz. Bu alana regülasyonların gelmesi gerektiğini söylediğimde beni eleştirenler, şimdi beni daha iyi anlıyorlar”

“32 çeşit pozisyonum var”

Portföy yönetiminde çeşitliliğin önemine değinen O’Leary, “32 pozisyonum var. 32’si de zincir projesi… Önümüzdeki 5 yılda hangisi kazanır, ne olur, bilemem. Hiçbir fikrim de yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.