Yaay Para Kazanma ( YaaY sosyal medya uygulaması ile hediye ve para kazanma hakkında herşey )

Yaay Para, Hediye ve Sürpriz Kazanma

Yaay uygulaması kullandıkça para, hediye ve sürpriz kazandırıyor. Gönderi, yorum, alıntı, beğeni yaparak yada alarak puan kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra hatalı kategori seçiminde yada şikayet aldığınızda puan kaybedebilirsiniz. 

Puan Hesaplama ve puan miktarları:

Gönderi Puanı: 0,03

Aldığım Yorum Puanı: 0,05

Yaptığım Yorum Puanı: 0,04

Alıntılamalar Puanı: 0,06

Beğenilerim Puanı: 0,01

Hatalı Kategori Kullanımı Puanı: -0,05

Şikayetler Puanı: -0,08

Puanlar her 24 saatte bir güncellenmektedir.

 

TT Ventures tarafından geliştirilen yerli sosyal medya uygulaması: Yaay

Müzik, teknoloji, spor, gençlik, çocuk, haber, mizah, magazin, kültür, siyaset gibi birçok kategoriden ilgi alanlarınıza uygun olanları seçebiliyor ve içerikleri onlara göre takip edebiliyorsunuz.
 

Geride bıraktığımız aylar, globalde, sosyal medya uygulamaları açısından bir hayli zorlu geçti ve geçmeye devam ediyor. Durum ülkemizde de pek farklı sayılmaz. Zira temmuz sonunda, TBMM Adalet Komisyonu tarafından kabul edilen İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi mecliste de kabul edilerek yasalaştı. Bu yeni yasa, sosyal medya devlerini de fazlasıyla etkiledi.

Yeni yasa ile, Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcı, en az 1 kişiyi Türkiye’de temsilci olarak belirlemesi zorunlu hale getirildi. Şu an için temsilci bulundurmak istemeyen sosyal ağlara ne gibi yaptırımlar uygulanacağı bilinmezken, yerli geliştiriciler bu durumu avantaja çevirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Türk Telekom çatısı altında yer alan TT Ventures tarafından Yaay adlı bir sosyal medya uygulaması geliştirildi.

Yerli Twitter mı, daha fazlası mı?

Yaay için şimdilik “yerli Twitter” tabirini kullansak sanırım çok yanılmış olmayız. Platforma üye olurken sizden isim-soyisim, e-posta adresi ve telefon numarası gibi bilgiler isteniyor. Akabinde kullanıcı adınızı ve şifrenizi de belirleyerek Yaay kullanıcısı olabiliyorsunuz. Bir cep telefonu numarası ile sadece tek bir üyelik oluşturuluyor ve kayıt sırasında bunun bilgisi sizlere veriliyor. Uygulamada içerikler kategorilere göre paylaşılıyor. Müzik, teknoloji, spor, gençlik, çocuk, haber, mizah, magazin, kültür, siyaset gibi birçok kategoriden ilgi alanlarınıza uygun olanları seçebiliyor ve içerikleri onlara göre takip edebiliyorsunuz.

TT Ventures Kimdir?

TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş. Şubat 2018’de Türk Telekom Grup’un %100 iştiraki olarak, yüksek büyüme potansiyeli olan ve telekomünikasyon sektörüne sinerjisi olabilecek sektörlerde, başlangıç ve orta kademedeki girişimlerin ve projelerin ana faaliyetlerini desteklemek ve büyümelerinden değer yaratmak amacıyla, söz konusu girişimlere doğrudan nakit ve/veya ayni sermaye ile yatırım yapmak için çeşitli projeler geliştirmek amacıyla kurulmuştur.  

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: