Bitcoin’de derin düşüş: 2017’nin zirve noktasını da kırdı

Bitcoin fiyatı bu sabah 18 bin 742 dolara kadar düştü. Böylece Bitcoin, tarihinde ilk kez bir önceki döngünün zirve seviyesinin de altına inmiş oldu.

Bitcoin 2018'den bu yana en kötü çeyreğine ilerliyor - Bloomberg HT

Bitcoin fiyatı, hafta sonunda da düşmeye devam etti. Bir numaralı kripto para, cumartesi sabahı 18 bin 742 dolara kadar geriledi.

Bugün gelen düşüşle beraber, aynı zamanda Bitcoin tarihinde ilk kez görülen bir durum oluştu. Kripto para, ilk defa, bir önceki döngünün zirve noktasının altına indi.

Bilindiği üzere, Bitcoin’in döngülerle hareket ettiğine dair güçlü bir inanış var. Bugüne kadar kripto para, dört yılda bir boğa döngüsüne girerek yeni bir rekor seviyeye ulaşıyor, dört yıllık süreç boyunca ise bir önceki boğa döngüsünün tepe noktasının altına düşmüyordu. 18 bin 742 dolarlık seviye ile Bitcoin, 2017 Aralık’ta kaydedilen ve bir önceki döngünün en yüksek seviyesi 19 bin 666 doları aşağı yönlü kırmış oldu.

Bitcoin’deki sert düşüşte üst üste gelen krizlerin etkisi büyük. Önde gelen kripto kredi platformlarından Celsius, iflas tehdidinden dolayı para çekme ve transfer işlemlerini durdururken kripto hedge fonu Three Arrows Capital’ın da iflasın eşiğindeki olduğu iddia ediliyor.

Son olarak, Bitcoin’in ardından en büyük kripto para olan Ether ise tüm bu piyasa türbülansının ortasında 1000 doların altına inerek 975 doları gördü.

Kripto para piyasasının toplam değeri ise 842 milyar dolar seviyesinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.