ip tv Polis Baskını !

Son zamanlarda oldukça popüler olan ip tv panel uygulaması polis baskını aldı. 

Şuan mevcut ip tv kullanıcılarının üyelikleri aktif olarak izlenebilmekte olup ip tv üyeliği satan firmaların panele girişleri yasaklanmıştır. 

18.09.2019 tarihinde İtalya, Hollanda, Fransa ve Bulgaristan da dahil olmak üzere birçok ülkede eş zamanlı operasyonlar yapılmıştır. 

Siber suçlar birimleri xtream-codes (ip tv panel) bağlantısını tamamen kapatmış bulunmakta. firmanın yaptığı resmi açıklamaya göre panel bağlantılarının kesildiğini ancak yayınların halen aktif olduğunu belirtmektedir. 

Güncel : 19.09.2019 tarihinde yapılan resmi açıklama ile xtream-codes firması ; tarfımızca hiçbir yayın yapılmadığı ve sadece panel hizmeti sunduklarını açıklamıştır.

Peki Şimdi Ne Olacak: Şuan paneli kapatılan ve panel kapalı olduğu için hiç bir iptv firması iptv üyeliği açamayacaktır.

Soruşturmada eğerki xtream-codes firması ip tv yapmadığını ispat edebilirse paneller tekrar aktif olabilecektir.

Bu süre zarfında alternatif bir panel firması bulunmadığından ivedi olarak alternatif panel firması kurma çabalarına giren bir grubun olduğu çok kısa süre içerisinde yeni bir panel sisteminin aktif edileceği söylentiler arasında yer almaktadır.

Büyük Polis Operasyonunda Hedeflenen Xtream Kodları IPTV Sistemi (Güncelleme)

İtalya’daki polis, popüler IPTV servis yönetim sistemi Xtream Kodlarını işleten şirkete karşı büyük bir korsanlıkla mücadele operasyonu olduğunu duyurdu. Şirketin tüm altyapısını sökme iddiasıyla İtalya, Hollanda, Fransa ve Bulgaristan da dahil olmak üzere birçok ülkede araştırmalar yapıldığı bildiriliyor.

IPTV hizmetlerine ve sağlayıcılarına karşı yasal işlem ve yasa uygulama faaliyetlerinin raporları düzenli bir durumdur, ancak bu sabah İtalya’dan gelen haberler özellikle ilginçtir.

Ekonomi ve Maliye Bakanı yetkisi altındaki bir kolluk kurumu olan Guardia di Finanza’ya (GdF) göre, Xtream Kodları olarak bilinen yazılım hizmetini hedeflemek ve sökmek için büyük bir operasyon başlatılıyor.

Davayı olağandışı kılan şey, Xtream Kodlarının böyle bir IPTV sağlayıcısı olmamasıdır. Genellikle Xtream-codes.com adresinden faaliyet gösteren yazılım / sistemin arkasındaki şirket, insanların kendi IPTV satış servislerini ve müşterilerini yönetmelerine izin veren kapsamlı bir paket sunar.

Sistem, abonelik bazında olup, ayda yaklaşık 15 avrodan başlar ve güçlü “hepsi bir arada” çözümü için ayda 59 avroya çıkar.

Guardia di Finanza, Gizlilik ve Teknolojik Dolandırıcılık Koruma Özel Biriminden (NSPFT) 100 memurun, Xtream Kodlarını alma operasyonunda yer aldığını söylüyor.

İlk raporlar, sistemin 700 bin kullanıcının platforma erişimini engellediği iddia edilen “ele geçirildiğini” iddia ediyor. Xtream Kodları, geçtiğimiz günlerde 50.000.000’den fazla müşteriye hizmet veren 5.000’den fazla müşteriye sahip olduğunu bildirdi.

İtalyan polis birimi, Xtream Kodlarını yalnızca İtalya’da değil, Hollanda, Fransa, Almanya, Yunanistan ve Bulgaristan’da aynı anda yapılan aramalarla hedeflenen uluslararası bir suçlu grubu olarak tanımlamaktadır.

Xtream Kodları Bulgaristan’da bir şirket olarak tescil edilmiştir, yerel bir KDV numarası vardır ve Petrich’te ofisleri için bir adres listeler. Şimdi kayboldu web sitesine göre, iki öğrenci tarafından kuruldu. Polis, 25 “yönetici” nin tespit edildiğini ancak tutuklamalardan belirli bir söz olmadığını söyledi.

Xtream Kodları sistemini kullanan bazı IPTV satıcıları tarafından zaten bozulma rapor ediliyor. İtalya’daki yetkililer bu sabah operasyon hakkında daha fazla bilgi verecek şekilde ayarlandı, bu yüzden daha fazla haber geldikçe bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Güncelleme1: Yukarıda açıklanan işlemle ilgili olarak GdF tarafından sunulan bir video aşağıda gömülüdür. Devralınan bir ‘korsan’ IPTV sağlayıcısı gibi görünen şeyin tasvirinden dolayı karışıklığa neden olması muhtemeldir. (videonun altındaki ek güncellemeye bakın)

Güncelleme2: AB ajansı Eurojust tarafından yapılan bir duyuruya göre , operasyon yalnızca Xtream Kodlarını hedeflemekten daha geniştir.

“Lahey’de Eurojust tarafından koordine edilen çok ülkeli bir eylem günü, yasadışı faaliyetlerini görsel-işitsel telif hakkı ihlallerine yönelik genişleyen yasadışı faaliyetlerini genişleten organize suçu gösteren ödemeli TV ile büyük çapta sahtekarlık yapan uluslararası bir suç şebekesinin sökülmesine yol açtı” dedi. okur.

“Suç çetesinin yol açtığı zarar, yaklaşık olarak 6.5 milyon Euro tutarında olup, piyasadaki birçok yasal ödemeli TV sağlayıcısının varlığını tehlikeye atmaktadır. Almanya, Fransa ve Hollanda’da 200’den fazla sunucu çevrimdışı duruma getirildi ve suçluların 150’den fazla PayPal hesabı engellendi. ”

Update3 : Zougla.gr hedeflenen insan ve altyapı detayları ile bir grafik elde etti

ip tv Polis Baskını !” için bir yorum

  • Avatar
    23 Eylül 2019 tarihinde, saat 08:39
    Permalink

    alternatif firmalar çıkar yine. bence bein sport fiyatı uygun yapsa herkes yasal kullanır. bu tür şeylere hiç gerek yok.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: